Život s handicapem

Pomáháme rodinám, které pečují o dítě se zdravotním handicapem, stejně jako samotným lidem, kteří se rozhodli se jen tak nevzdat. Podporujeme přirozený způsob života i rozvoj ve všech oblastech, které dělají život kvalitnější a naplněnější... Která z našich služeb je pro vás ta pravá?

Služba Osobní asistence je poskytována v rámci projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Jihomoravského kraje reg.č. CZ.03.2.60/0.0./15_005/0015650 financovaného z Operačního programu Zaměstnanost.

Osobní asistence

Osoby od 1 roku do 99 let s mentálním, fyzickým či kombinovaným postižením, se zdravotním postižením – především s poruchami autistického spektra, se zrakovým postižením, se sluchovým postižením, s chronickým onemocněním, s chronickým duševním onemocněním.

Osobní asistent Vám pomůže usnadnit život tam, kde a kdy právě potřebujete. I život s handicapem může být pro vás i celou vaši rodinu zvládnutelný a pestrý.

Co si člověk odnese:

Posílené schopnosti v základních dovednostech, snížení sociální izolace, snížení zátěže pro rodinu

Sociální rehabilitace

Pro osoby od 16 do 35 let s kombinovaným, mentálním, tělesným a zdravotním postižením (osoby s poruchami autistického spektra).

Přijď si vyzkoušet a naučit se dovednosti, které potřebuješ pro samostatný život. Handicap tě nezastaví.

Co si člověk odnese:

Posílené schopnosti v základních dovednostech, snížení sociální izolace, zvýšení možnosti samostatného bydlení, zaměstnání...

Stacionář Vlaštovka

Pro osoby od 1 roku do 26 let s jiným zdravotním postižením (osoby s poruchami autistického spektra), kombinovaným, mentálním, tělesným, sluchovým, zdravotním a zrakovým postižením.

Pečovat o dítě s postižením nemusí znamenat izolaci a osamělost pro vaše dítě ani pro vás. Jako vlaštovka se vrací do svého hnízda, tak i vaše dítě se každý den bude vracet domů po aktivně stráveném dnu mezi kamarády. Nabízíme pomyslnou prodlouženou ruku rodiny, která vám pomůže při péči o vaše postižené dítě.

Půjčovna kompenzačních pomůcek

OZP

Kupovat kompenzační nebo didaktické pomůcky a nevědět, jestli budou “sedět” nebo se vám budou doma hromadit? Přijďte si vybrat, vyzkoušet, vypůjčit a poznáte jestli je to pro vás a ušetříte...

Ráda vám poradí Lenka

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Přijďte se k nám podívat. Těšíme se na setkání...