Rodina a děti

Ať už jste maminka, tatínek, babička či dědeček. Nabízíme programy, ze kterých si vybere každý z vás. K roli rodiče i prarodiče se vám mohou hodit informace a inspirace z rodičovského vzdělávání - a to ať už se miminko teprve chystá přijít na svět, nebo je dítko už nějaký čas s vámi. Máme pro vás podporu, i když má vaše dítko specifické potřeby (ADHD, PAS...).

Užít si naplno první roky života dítěte a získat kupu společných zážitků můžete se Sedmikráskou.

Časem se může hodit naše dětská skupina Mateřídouška či služby chůvy.

Doprovázíme pěstounské rodiny...

Zveme vás na prohlídku:

Přijďte si hrát...jen tak 🙂

Mimo plánovaný program si přijďte společný čas užít do herny. Každý všední den od 9,00 do 12,00 a od 14,00 do 18,30 hod. Za 30,- Kč/vstup máme hračky pro všechny děti :-). 

Projekt Mateřídouška - dětská skupina Centra pro rodinu a sociální péči Hodonín je podpořen v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008811.

Rodičovské vzdělávání

Pro stávající i nastávající rodiče

Na profesní povolání obvykle studujeme řadu let, rodičem se stáváme bez hlubší přípravy. S námi dostanete potřebné informace, prakticky a krok za krokem. Jste úplně na začátku a mísí se ve vás radostné očekávání s obavami z toho, jak vše zvládnete? Kurzy Rodičovství je dar, cvičení v těhotenství, poradna pro kojící maminky, či poradna přirozeného plánování rodičovství jsou dobrým základem pro všechny rodiče. Kurz efektivního rodičovství, Respektovat a být respektován či Filiální terapie vám dodají další sebejistoty.  Více informací pod tlačítkem "O čem to je".

V náročných situacích vás mohou podpořit svépomocné skupiny rodičů dětí s ADHD či PAS.

Co si člověk odnese:

Vybavíme vás informacemi a jistotou do nové životní role: rodiče. Zjistíte, že v tom nejste sami a najdete podporu.

Chci zaslat dotaz o kojení nebo o přirozeném plánování rodičovství
 • Výchova teenegerů
  25. 2., 3. 3., 10. 3., 17. 3., 24. 3. 2020 Lektorka: Soňa Tomíková
 • Moje dítě zlobí... !?
  26. 2. 2020 Lektorka: Monika Gasnárková
 • KEROkafe
  3. 3. 2020 od 9,00 hod. Lektorka: Soňa Tomíková
 • DigiDěti I.
  19. 3. 2020 Lektorka: Karolína Pressová z Replug me

Miniškolka Mateřídouška a hlídání dětí Heřmánek

Pro děti od 1,5 do cca 4 let - dětská skupina. Individuální hlídání dětí - věkově neomezeno. 

Vracíte se do zaměstnání ještě před dovršením tří let vašeho dítěte a chcete, aby bylo o vaše dítko dobře postaráno? Nevzali vaše dítě do běžné školky? Chcete, aby vaše dítě bylo v kolektivu svých vrstevníků? Pokud jste odpověděli alespoň jednou "ano", právě pro vás je zde Mateřídouška - dětská skupina rodinného typu s kapacitou 12 dětí/den. Denně se o děti starají 3 laskavé a vstřícné "tety" s individuálním přístupem přiměřeným k věku a potřebám každého miniškoláka. Děti si v malém kolektivu vyzkouší jak "fungovat" mezi ostatními a naučí se základním pravidlům a návykům (např. jíst u stolečku, uklidit po sobě, poprosit, poděkovat...). Pokud pro dítko potřebujete individuální hlídání u vás doma nebo doprovázení na kroužky, ptejte se na naše heřmánkové víly.

Co si člověk odnese:

Pomůžeme vám sladit péči o rodinu s prací, kterou máte rádi. Vaše dítě bude lépe připraveno na běžnou školku.

Dokumenty ke staženíFotogalerie
Přímá linka s Mateřídouškou

Projekt Mateřídouška - dětská skupina Centra pro rodinu a sociální péči Hodonín je podpořen v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008811.

Devětsil - podpora a doprovázení pěstounských rodin

Pro pěstouny a zájemce o pěstounskou péči

Každý si zaslouží domov, kde ho vítají s úsměvem a láskyplnou náručí. Usilujeme o to, aby byly děti v bezpečí a pěstouni měli podporu, kterou si pro svoji práci zaslouží. Proto pěstounské rodiny všestranně podporujeme a doprovázíme ve chvílích rodinné pohody i nepohody.

Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete rozšířit jejich řady - na naši podporu se můžete spolehnout.

Co si člověk odnese:

Kompetence pro pěstounskou péči. Pocit, že v tom jako pěstouni nejsou sami.

Dokumenty ke staženíInformace pro děti

Čas být spolu - zábava a dobrodružství pro celou rodinu

Pro rodiče s dětmi, prarodiče s vnuky

Hledáte pro sebe i své malé dítko prostor, kde můžete smysluplně strávit společný čas? Pojďte dál. V malé skupince rodičů i dětí najdete zázemí pro sdílení svých radostí i starostí. Zabavíte se programem plným her, básniček, písniček i cvičení, které vedou šikovné lektorky. Přijďte do kroužku, který jsme pojmenovali Sedmikráska a rozdělili do tří skupinek podle věku dětí, od miminek až po malé človíčky do 3 let.  Nově pro vás máme Sedmikrásku "Buď fit" - maminky se dají do formy, děti si budou zvykat na pravidelný pohyb. Společně se proletíme s draky, projdeme s kočárky, zacvičíme si, užijeme si víkend s tatínky nebo oslavíme Mikuláše. A mnohem víc!

Co si člověk odnese:

Vzácný čas smysluplně strávený spolu.

Kreativní tvoření

Pro starší školní děti a dospělé

Milujete ruční práce, máte potřebu aktivně relaxovat a přitom se výtvarně projevit? Ponořte se s námi do světa kreativních snů. Máte rádi originální šperky, přijďte na Korálkovou dílnu. Láká vás pletení z pedigových proutků, přijďte na Pedigovou dílnu. Máte rádi keramiku a práci s hlínou, přijďte na Keramickou dílnu. Vyžití je u nás spousta, stačí vyrazit!

Co si člověk odnese:

Radost, že to dáte. Vlastnoručně vyrobený výrobek, kterým můžete potěšit sebe či své blízké.

Ráda vám poradí Majka

Přijďte se k nám podívat. Rádi se s vámi setkáme…

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů