Rodina a děti

Ať už jste maminka, tatínek, senior, nebo celá rodina. Nabízíme programy, ze kterých si vybere každý z vás. K roli rodiče se vám mohou hodit informace a inspirace z rodičovského vzdělávání - a to ať už se miminko teprve chystá přijít na svět, nebo dítko už nějaký čas vychováváte. Užít si naplno první roky života dítěte a získat kupu společných zážitků můžete se Sedmikráskou. Časem se může hodit naše miniškolka či služby chůvy. Specifickou podporu u nás dostanou pěstounské rodiny a pro seniory tu máme podněty pro aktivní život... Zveme vás na prohlídku:

Rodičovské vzdělávání

Pro stávající i nastávající rodiče

Na profesní povolání obvykle studujeme řadu let, rodičem se stáváme bez hlubší přípravy. Jste úplně na začátku a mísí se ve vás radostné očekávání s obavami z toho, jak vše zvládnete? Kurzy Rodičovství je dar, Kurz efektivního rodičovství, Respektovat a být respektován vám dodají sebejistoty. Stejně jako cvičení, poradna pro kojící maminky, či poradna přirozeného plánování rodičovství. S námi dostanete potřebné informace, prakticky a krok za krokem.

Co si člověk odnese:

Vybavíme vás informacemi a jistotou do nové životní role: rodiče.

Chci zaslat dotaz o kojení nebo o přirozeném plánování rodičovství

Čas být spolu - zábava a dobrodružství pro celou rodinu

Pro rodiče či prarodiče s dětmi

Hledáte pro sebe i své malé dítko prostor, kde můžete smysluplně strávit společný čas? Pojďte dál. V malé skupince rodičů i dětí najdete zázemí pro sdílení svých radostí i starostí. Zabavíte se programem plným her, básniček, písniček i cvičení, které vedou šikovné lektorky. Přijďte do kroužku, který jsme pojmenovali Sedmikráska a rozdělili do tří skupinek podle věku dětí, od miminek až po malé človíčky do 3 let. Společně se proletíme s draky, projdeme s kočárky, zacvičíme si, nebo oslavíme Mikuláše. A mnohem víc!

Co si člověk odnese:

Vzácný čas smysluplně strávený spolu.

Miniškolka Mateřídouška a hlídání dětí Heřmánek

Pro děti od 1,5 do cca 4 let - dětská skupina. Individuální hlídání dětí - věkově neomezeno. 

Vracíte se do zaměstnání ještě před dovršením tří let vašeho dítěte a chcete, aby bylo o vaše dítko dobře postaráno? Nevzali vaše dítě do běžné školky? Chcete, aby vaše dítě bylo v kolektivu svých vrstevníků? Pokud jste odpověděli alespoň jednou "ano", právě pro vás je zde Mateřídouška - dětská skupina rodinného typu s kapacitou 12 dětí/den. Denně se o děti starají 3 laskavé a vstřícné "tety" s individuálním přístupem přiměřeným k věku a potřebám každého miniškoláka. Děti si v malém kolektivu vyzkouší jak "fungovat" mezi ostatními a naučí se základním pravidlům a návykům (např. jíst u stolečku, uklidit po sobě, poprosit, poděkovat...). Pokud pro dítko potřebujete individuální hlídání u vás doma nebo doprovázení na kroužky, ptejte se na naše heřmánkové víly.

Co si člověk odnese:

Pomůžeme vám sladit péči o rodinu s prací, kterou máte rádi. Vaše dítě bude lépe připraveno na běžnou školku.

Dokumenty ke staženíFotogalerie
Přímá linka s Mateřídouškou

Projekt Mateřídouška - dětská skupina Centra pro rodinu a sociální péči Hodonín je podpořen v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008811.

Náhradní rodinná péče - Devětsil

Pro pěstouny a zájemce o pěstounskou péči

Každý si zaslouží domov, kde ho vítají s úsměvem a láskyplnou náručí. Usilujeme o to, aby byly děti v bezpečí a pěstouni měli podporu, kterou si pro svoji práci zaslouží. Proto pěstounské rodiny všestranně podporujeme a doprovázíme ve chvílích rodinné pohody i nepohody.

Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete rozšířit jejich řady - na naši podporu se můžete spolehnout.

Co si člověk odnese:

Kompetence pro pěstounskou péči. Pocit, že v tom jako pěstouni nejsou sami.

Dokumenty ke staženíInformace pro děti

Senior point

Pro seniory 55+

Být aktivní, stále v obraze a mít paměť jako slon? Senior point je místem, kde získáte potřebné informace, rady i povzbuzení. Vyřídíme vám ale i senior pas, se kterým uvidíte další kus světa, nebo zajdete do divadla. Na pravidelných setkáních Klubu seniorů společně procvičíme paměť, dozvíte se spoustu užitečných informací, nebo se seznámíte s dalšími seniory. Společné výlety jsou pak již třešničkou na společně upečeném dortu.

Jsme tu pro vás v pondělí a úterý od 9,00 do 12,00 hod. a ve čtvrtek od 12,00 do 15,00 hod. Najdete nás na adrese Národní 36, Hodonín.

Co si člověk odnese:

Podněty a příležitosti pro aktivní život v seniorském věku.

Kreativní tvoření

Pro starší školní děti a dospělé

Milujete ruční práce, máte potřebu aktivně relaxovat a přitom se výtvarně projevit? Ponořte se s námi do světa kreativních snů. Máte rádi originální šperky, přijďte na Korálkovou dílnu. Láká vás pletení z pedigových proutků, přijďte na Pedigovou dílnu. Máte rádi keramiku a práci s hlínou, přijďte na Keramickou dílnu. Vyžití je u nás spousta, stačí vyrazit!

Co si člověk odnese:

Radost, že to dáte. Vlastnoručně vyrobený výrobek, kterým můžete potěšit sebe či své blízké.

Ráda vám poradí Majka

Přijďte se k nám podívat. Rádi se s vámi setkáme…

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů